Virtualni grad

Virtual city

PrijemPrijem  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  Pristupi  

Delite | 

Rok-psihodelija

Ići dole 
AutorPoruka
Coa Smor
Član

Broj poruka : 31
Godina : 32
Datum upisa : 15.10.2007

PočaljiNaslov: Rok-psihodelija   Čet Okt 18, 2007 11:52 pm

Hahah nemate temu o ovome Smile Gre'ota. Evo ja ću

Znači dve reči: Pink Floyd al ako ste face, mislite na albume pre Dark Side Of The Moon Razz

E a ono što je stvarno hard-kor su savremene Japanske varijacije na to, znači grupe Ghost i posebno Acid Mothers Temple & the Melting Paraiso U.F.O., ludi su ko struja. Što reče moj cimer "jedino su Japanci mogli da produže taj trip i oteraju ga dalje". Fazon, u kombinaciji filozofiranja sa gorepomenutim cimerom, viskija i Japanaca ne znam šta me više radi, ludo je Very Happy

Pa ono...jel sluša neko ovako nešto? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.dsbsov.org
Daca
Član

Broj poruka : 202
Godina : 28
Datum upisa : 14.08.2007

PočaljiNaslov: Re: Rok-psihodelija   Pet Okt 19, 2007 4:06 pm

Coa Smor ::

Hmmm, kako da ti ovo saopstim...Ne Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Jimmylyric
Član

Broj poruka : 102
Datum upisa : 14.08.2007

PočaljiNaslov: Re: Rok-psihodelija   Sub Okt 20, 2007 3:21 am

Coa Smor ::
Hahah nemate temu o ovome Smile Gre'ota. Evo ja ću

Znači dve reči: Pink Floyd al ako ste face, mislite na albume pre Dark Side Of The Moon Razz

E a ono što je stvarno hard-kor su savremene Japanske varijacije na to, znači grupe Ghost i posebno Acid Mothers Temple & the Melting Paraiso U.F.O., ludi su ko struja. Što reče moj cimer "jedino su Japanci mogli da produže taj trip i oteraju ga dalje". Fazon, u kombinaciji filozofiranja sa gorepomenutim cimerom, viskija i Japanaca ne znam šta me više radi, ludo je Very Happy

Ja slusam Pink Floyd,imam njihovu diskografiju(al' mislim da su u pitanju samo koncertni albumi),a od "regularnih" albuma "The Wall" i "Dark Side Of The Moon".Takodje,imam i knjigu sa prevedenim tekstovima pesama(najboljim)...Po meni jedan od najjacih "psihodelia" rock bendova,pored The Doors.I po tekstovima i po muzici,ma po svemu.

A sto se tice ovih koje si dole naveo,uocio sam da ih cesto slusas dok si na MSN-u.Btw.,ja nikad nisam cuo za njih. Laughing Laughing

Al' ono,okaci nesto,da cujem...Obzirom da si opsednut japanskom kulturom(narocito metodom ljustenja krompirica Laughing Laughing Laughing Laughing ).
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Coa Smor
Član

Broj poruka : 31
Godina : 32
Datum upisa : 15.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Rok-psihodelija   Sub Okt 20, 2007 9:57 am

Pa priznaću da smo i mi tek preslušali jedno tri-četri albuma, i normalno je da nisi čuo za njih, pobogu, gde bi čuo za japansku psihodeliju? Very Happy Enivej, rade negde od druge polovine '90tih i imaju bar jedno 30tak albuma Neutral (v. http://en.wikipedia.org/wiki/Acid_Mothers_Temple), evo overi ovogodišnji album Nam Myo Ho Ren Ge Kyo, zasnovan je na jednoj od ključnih budističkih mantri - Nam Myōhō Renge Kyō (da ne kažem 南無妙法蓮華經).

Kod:
http://rapidshare.com/files/41370665/AMT___TMPU_-__nam_myo_ho_ren_ge_kyo.rar

pass: rompiendohuesos.blogspot.com

Al upozoravam da može da bude malo...neugodno iskustvo ako nisi naviknut na taj fazon Smile

Od Flojda ako imaš samo koncerte, a ti čuj Pompeju, taj je baš prevežban, još ako nađeš negde divx još bolje Smile

A i Flojdi i Dorsi su kul al ne bih ih nikad stavio u istu kategoriju farao

OFF: Kako gotivan ovaj faraon :mrgreen:
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.dsbsov.org
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Rok-psihodelija   

Nazad na vrh Ići dole

Rok-psihodelija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Virtualni grad :: Muzika :: Ostalo-