Virtualni grad

Virtual city

PrijemPrijem  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  Pristupi  

Delite | 

Plivanje

Ići dole 
AutorPoruka
Daca
Član

Broj poruka : 202
Godina : 29
Datum upisa : 14.08.2007

PočaljiNaslov: Plivanje   Uto Avg 21, 2007 10:07 pm

Da li volite da plivate? Gledate li plivanje na TV-u (Olimpijada, Svetsko prvenstvo)? Ja treniram plivanje već nekoliko godina i obožavam ga. Par puta sam pravila kraće ili duže pauze (zbog povreda, obaveza u školi i sl.), ali sam se svaki put vratila na bazen jer ne mogu bez njega. Čak i posle pauze od dve godine (između petog i sedmog razreda) jednostavno nisam mogla da zauvek napustim plivanje. Ne mogu da kažem da nije bilo ružnih stvari ni razočarenja, ali želja je uvek jača Very Happy .
P.S. Moj omiljeni stil je delfin (odnosno leptir, kako ko zove), najteži i najlepši.

Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Angie
Član

Broj poruka : 213
Godina : 26
Datum upisa : 17.08.2007

PočaljiNaslov: Re: Plivanje   Uto Avg 21, 2007 10:19 pm

Ja sam trenirala plivanje u petom razredu, ali sam prestala jer vishe nisam imala uslova za to (jedini zatvoreni bazen koji postoji u KG-u ima veoma nizak nivo vode). Inache, zar nisu "delfin" i "leptir" dva razlichita stila? Moj omiljeni je "delfin", a najcheshce plivam prsno i ledjno.
Nazad na vrh Ići dole
Daca
Član

PočaljiNaslov: Re: Plivanje   Uto Avg 21, 2007 10:25 pm

Delfin i leptir su jedno te isto, samo zabune nastaju jer se na engleskom zove butterfly, a na našim takmičenjima ga uglavnom zovu delfin. Kad se takmičim, obavezno plivam delfin.
Nazad na vrh Ići dole
Angie
Član

PočaljiNaslov: Re: Plivanje   Uto Avg 21, 2007 10:28 pm

Ja sam plivala i jedan i drugi, uvek sam ih razlikovala... Nema veze, mozhda ti taj drugi stil drugachije zovesh, tj. - mozhda ima vishe naziva.pozz
Nazad na vrh Ići dole
Daca
Član

PočaljiNaslov: Re: Plivanje   Sre Avg 22, 2007 12:46 am

Hmmm, čini mi se da misliš na neki drugi stil...Opisaću sve stilove pa možda prepoznaš na koji si mislila...Postoje četiri stila koji su priznati svuda u svetu i na takmičenjima se samo oni plivaju:

delfin (butterfly)
kraul (free)
prsno (breast stroke)
leđno (back)

Delfin - plivač u vodi uvija kukovima i celim telom("kao trbušna plesačica", da citiram svog trenera Laughing ) i izranja sa obe ruke široko raširene u vazduhu. Noge su skroz spojene da bi plivali brže, glava se duboko zaranja u vodu, a kukovi dižu.
Prsno-takozvani ženski stil, nije ga potrebno posebno pojašnjavati, jel? Laughing
Leđno-takođe.
Kraul-noge su potpuno prave, radimo nogama kao da imamo peraja i za razliku od delfina noge nisu spojene. Glava je u vodi, zamahujemo levom-desnom-levom rukom i posle trećeg zamaha okrećemo glavu na stranu i uzimamo vazduh dok zamahujemo četvrti put.

P.S. Znam da sam smorila, ali ja jako volim da pričam o plivanju Very Happy
P.S.2 Baš mi je drago što voliš plivanje Angie, čini mi se da imamo dosta zajedničkih interesovanja Very Happy . Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Angie
Član

PočaljiNaslov: Re: Plivanje   Sre Avg 22, 2007 2:49 am

Ok, mislila sam na leptir, to je to... Nisi smorila, i ja volim plivanje, i takodje mislim da imamo dosta zajednichkih interesovanja. Very Happy kiss
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Plivanje   

Nazad na vrh Ići dole

Plivanje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Virtualni grad :: Sport :: Vodeni sportovi-
Skoči na: